logo

home

O nás          Produkty          Ergonomie          Akce          Reference          Magazín          Kontakt

kontakt

 

Novinky

DuraStripe Glow svítící páska

DuraStripe Glow je ideální pro značení komunikací a záchranných cest a výjezdů během výpadku elektrické energie.

více

 

ERGOMAT INFINITY

Rohož ERGOMAT INFINITY, jediná rohož na trhu s 12-ti letou zárukou!

více

 

 

ERGONOMIE

Snížení zdravotních rizik

Člověk byl stvořen k pohybu. Svaly však pracují optimálně pouze pokud jsou namáhány střídavě a jsou odpočaté. Dlouhodobé stání ve vzpřímené pozici pro tělo znamená, že veškerá jeho váha vyvíjí tlak na svaly kolem páteře, beder, nohou a chodidel, které jsou potom namožené – jinak, než při chůzi nebo vsedě.

Při práci vestoje se tělo a jeho pohybový aparát dostává do nepohodlí nad úroveň, kdy by se s tím fyziologicky dokázalo vyrovnat, např. bolestivost, napětí a ztuhlost svalů, k čemuž se přidá omezení krevního oběhu a slabší zásobování kyslíkem.

Krátkodobými důsledky stání na tvrdé podlaze, např. betonové, mohou být změny způsobu chůze, nepatřičné pohyby, hromadění krve v žilách a otoky nohou, bolesti svalů a opadající koncentrace.

Dlouhodobě může práce vestoje znamenat zvýšené riziko porušení a poškození funkce svalů, snížená ohebnost páteře, křečové žíly a chronické zhoršení prokrvení nohou, často končící pracovní neschopností.

Všechny tyto faktory vedou k nemocnosti a k finanční ztrátě pro zaměstnance i firmu. Pracovní neschopnost zapříčiněná bolestí nebo onemocněním pohybového aparátu je jeden z případů, za které platí firmy i společnost nejvíce peněz.

Zraněním z nepohodlí lze předcházet – a je to zdokumentováno! Používáním měkkého, všestranného povrchu při stání – jako protiúnavové rohože ERGOMAT® – se potvrdil pozitivní efekt jak na pracovišti, tak ve výsledcích zaměstnanců. Tento přínos byl zdokumentován ve studiích a měřeních bolesti svalů a kloubů u lidí – zpracováno mimo jiné v Centru pro vzájemné působení smyslů a pohybu na univerzitě v dánském Alborgu a v několika rovnocenných zahraničních věděckých studiích.

Budoucností jsou flexibilní pracovní pozice

Na vhodně vybavených pracovištích mají zaměstnanci možnost výběru mezi různými ergonomicky správnými pracovními pozicemi. Větší proměnlivost a měnící se držení těla nabízí mnoho výhod. Je zapojeno více svalů a díky tomu menší napětí na svaly a klouby, které jsou zvyklé na udržování pracovní pozice vestoje.

Vyhodnoťte možnosti vytvořit pracoviště s kombinací pro stání i sezení např. včetně ergonomické pracovní židle jako doplněk k protiúnavové rohoži. Změna mezi stáním a sezením je v průběhu dne pro tělo méně únavná.

imgVědecké studie prokázaly, že pracující vestoje prožívají znatelně menší nepohodlí díky stání na protiúnavových rohožích ERGOMAT® v porovnání se stáním na tvrdé podlaze.

 

Vyberte si správnou velikost a tvar

Ergomat A/S vyvíjí, vyrábí a prodává nejrozsáhlejší paletu mezinárodně uznávaných protiúnavových rohoží ERGOMAT®.

Protiúnavové rohože ERGOMAT® jsou k dostání v mnoha variantách, v různých standardních rozměrech a tvarech a vzhledu dle přání zákazníka, které se perfektně hodí na každé konkrétní pracoviště.

Protiúnavové rohože ERGOMAT® mají mnoho vynikajících vlastností a představují množství výhod pro zaměstnance i zaměstnavatele

 • Vysoká pružnost a tlumení nárazů poskytuje obrovskou úlevu dokonce i po mnoha hodinách používání
 • Rohože izolují proti chladu a mají dlouhou životnost
 • Náběhové hrany a protiskluzový spodek rohože snižují riziko úrazu
 • Různé typy protiúnavových rohoží pro různá pracoviště (suchá a mokrá/s olejem)
 • Speciální vlastnosti rohoží – antistatika, protihořlavost a použití v ESD prostředí – pro specifická, citlivá pracoviště Výhody a přínos protiúnavových rohoží ERGOMAT® pro zaměstnance
 • Podporují krevní oběh a předcházejí křečím
 • Snižují únavu a minimalizují počet průmyslových úrazů
 • Zvyšují bezpečnost na pracovišti
 • Zlepšují pracovní prostředí a zvyšují spokojenost pracovníků Výhody a přínos protiúnavových rohoží ERGOMAT® pro zaměstnavatele
 • Snižují pracovní neschopnost
 • Snižují náklady spojené s absencí na pracovišti
 • Vedou ke zvýšení produktivity a mohou zvyšovat výdělek
body
 
 

^ zpět
nahoru

Protiúnavové rohože ERGOMAT

Řešení pro každé pracoviště, kde se musí dlouhodobě stát. Značení podlah DuraStripe - jednoduché, rychlé a efektivní značení pro každý provoz. Vstupní rohože za výhodné ceny. Moderní vzhled, dlouhá životnost a snadná údržba.

home       O nás          Produkty          Ergonomie          Akce          Reference          Magazín          Kontakt

IMPASS, s.r.o.

Tel./Fax: 233 310 574
E-mail:
impass@seznam.cz

DĚDINSKÁ 625/10,
161 00 PRAHA 6

Všechna práva vyhrazena © publikuje  IMPASS, s.r.o.  |  Systém a provoz zajišťuje  PROFI IMAGE s.r.o.